Recenzja przedwzmacniacza gramofonowego Rega Aria w Tone Audio

 

Z przyjemnością informujemy o ukazaniu się zapowiadanej ponad miesiąc temu recenzji przedwzmacniacza gramofonowego MM/MC Rega Aria w amerykańskim magazynie Tone Audio.

Recenzenci już na początku zwrócili uwagę, że uzyskanie tak znakomitego dźwięku nie byłoby możliwe bez wykorzystania rozwiązań z high-endowego, kosztującego 19900zł, przedwzmacniacza gramofonowego Rega IOS.

Uznanie zdobyło również, niespotykane w innych konstrukcjach, zamknięcie w jednej obudowie dwóch niezależnych, również niezależnie zasilanych, przedwzmacniaczy - dla wkładek gramofonowych MM i dla wkładek MC. Recenzenci podkreślają, że jest to idealne rozwiązanie dla prawdziwych entuzjastów analogu, którzy z reguły nie poprzestają na jednym gramofonie, wkładce lub ramieniu. Rega Aria umożlwia im jednoczesne podłączenie dwóch gramofonów!

Podczas odsłuchów przedwzmacniacz zaprezentował się bardzo atrakcyjnie. Nagrania, które na wielu przedwzmacniaczach były prezentowane stosunkowo płasko, dwuwymiarowo, na Arii zabrzmiały trójwymiarowo, pełne życia. Przodująco wypadła również dynamika, szczególnie widoczna w wybuchowej grze Davisa, będącej wielką próbą dla wszelkich torów analogowych. Nagrania z obszernymi przestrzeniami otwierały się i oddychały dzięki Arii. W nagraniach rokowych Aria wnosiła wiele ciężaru i jednocześnie finezji w dolnych rejestrach, pozwalając doskonale rozróżnić wszystkie elementy nagrania.

Przedwzmacniacz w zauważalny sposób pozwala na dostrzeżenie bardzo subtelnych różnic pomiędzy wkładkami dzięki niskim szumom własnym i bardzo detalicznemu ale jednocześnie nie klinicznemu przekazowi.

W podsumowaniu recenzenci napisali wprost, że Aria, w porównaniu z innymi przedwzmacniaczami z przedziału cenowego 3500-4500zł znajduje się na samym szczycie grupy oferując przekaz o zadziwiająco niskich szumach, niezwykle muzykalny, bez wrzawy i rozgardiaszu. Wysoka rekomendacja!

Więcej informacji nt. przedwzmacniacza gramofonowego Rega Aria w naszym serwisie: Przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC Rega Aria

Zobacz recenzję przedwzmacniacza gramofonowego Rega Aria w serwisie Tone Audio (jęz. angielski)